Hakkımızda

Hakkımızda

 

STAR Kalıp, EPS kalıpları imalatı yapan. Geniş ve kapsamlı çalışma alanı, teknolojik makinaları, detaylı ve fonksiyonel çalışma ekipmanları ve deneyimli kadrosu ile ambalaj, beyaz eşya, otmotiv ve sunum amaçlı kalıp alanında yurtiçine ve yurtdışına hizmet sunmaktadır.

1986 yılında İstanbul'da EPS kalıpları imalatı ile piyasaya atılan Star Kalıp, o yıldan beri sürekli kendini geliştirerek, dünyadaki değişimleri yakından takip ederek, alanındaki ihtiyaçları karşılamaktadır. Yeni fikirler ve bunları hayata geçirmek hususunda da , EPS ve ürün portföyünde bir çığır açmaktadır.

Star Kalıp Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde bulunmakta ve 1250 m2 kapalı alanda hizmet vermektedir. Türkiye'de Beyaz Eşya ve Otomotiv alanında, ambalaj ve imalat sırasında kullanılan EPS ve EPP ürünlerinin, çoğunun kalıp imalatı, Star Kalıp tarafından yapılmaktadır.

4 adet Yüksek Hızla İşleme Merkezli 3 Eksenli CNC Makinaları, Cnc Routerı, Hızlı Delik Delmesi , Frezesi , Tornası , radyal matkabı ,çeşitli ekipmanları ve deneyimli kadrosuyla üretilen kalıplar Türkiye ve yurt dışına ihraç edilmektedir.

Firmamıza gelen siparişlerde; öncelikle el numunesi hazırlanıp, onayı alındıktan sonra, detaylı resimler çizilir ve Yüksek Hızla İşleme Merkezlerimizde, ithal edilen Dünya'nın en kaliteli ve bu işe en uygun alaşımdaki alüminyumları kullanılarak, 3 Eksenli CNC Makinalarında, kalıplar oluşturulmaya başlanır. Daha sonra el işçiliği ile toplanarak, en son şekli verilen kalıplardan numune alınarak müşteriye gönderilir. Konfirme edilen kalıplar, iç yüzeyi yanmaz ve yapışmaz malzeme ile kaplatılıp, en güvenli şekilde paketlenerek, en uygun nakliye yolu ile müşteriye teslim edilir. Gerektiğinde de her türlü kalıp revizyonu veya zamanla yıpranmış kalıpların tamiri firmamız tarafından yapılmaktadır.